Witaj na blogu bee-line o Business English

Angielski nas otacza z każdej strony: w pracy, w metrze, w filmach, na etykietach, w reklamach i piosenkach. Wszystko zależy od Ciebie, co z tym wszędobylskim angielskim zrobisz – czy pozwolisz sobie go chłonąć i doskonalić łatwo i przyjemnie, czyli tzw. mimochodem?

Blog bee-line będzie służył właśnie temu, by w przyjemny sposób, pisząc o aktualnych tematach z popkultury, o ciekawostkach językowych i o Business English, poszerzać Twoje horyzonty i pozwolić Ci przy okazji chłonąć słówka, zwroty czy idiomy. Będziemy też uwrażliwiać na najczęściej popełniane błędy językowe, błędy w wymowie angielskiej, a także dzielić się sprawdzonymi metodami nauki języków obcych.

Same uczyłyśmy się i wciąż uczymy się języków, mamy też za sobą wiele godzin rozmów z naszymi kursantami i studentami o ich bolączkach związanych z nauką języków. Wiemy, z czym mają największe problemy, a co zazwyczaj sprawia im największą radość i satysfakcję. Wiemy też na pewno, że pozytywny i twórczy stosunek do nauki języka to połowa sukcesu. A jeśli nie lubisz się uczyć, tym bardziej warto zauważyć, jak często nam się przydaje i jak wiele można się nauczyć z otaczającego nas świata… no i oczywiście z internetu!

No własnie… jak się nauczyć angielskiego? Nie “uczyć”, bo to pewnie robisz od zawsze ale “nauczyć” – czuć się wreszcie pewnie, używać typowo brytyjskich czy amerykańskich zwrotów, śmiać się na komedii w wersji oryginalnej? Czy trzeba chodzić na kursy i wyjeżdżać za granicę? Oczywiście pobyt w Anglii lub Stanach na pewno da Ci większą pewność, zwłaszcza kiedy czujesz, że Twój angielski utknął w martwym punkcie. Kursy też są potrzebne, szczególnie te przygotowujące do certyfikatów, do matury, egzaminów. Ale tak naprawdę języka, zwłaszcza angielskiego, możesz nauczyć się sam/a! Aby to zrobić, potrzebujesz 2 rzeczy:
– konsekwencji,
– dostępu do internetu.

Będziemy więc również udostępniać ciekawe linki do audycji, klipów, podcast’ów i wszelakiej maści stron, które pomogą Ci szlifować Twój angielski, a przy okazji trochę się odprężyć.

Nasz blog adresujemy do wszystkich uczących się i doskonalących swój angielski, a zwłaszcza dla osób zainteresowanych Business English, dlatego część wpisów będzie w języku angielskim. Blog jest również dedykowany wszystkim zainteresowanym kulturą anglosaską. Dla nich stworzyłyśmy specjalny cykl “smile laugh enjoy” autorstwa Alicji, będący (czasem ironicznym) spojrzeniem na popkulturę i amerykanizację naszego otoczenia.

Czekamy również na Wasze komentarze i sugestie! Piszcie do nas na info@bee-line.pl